• lt
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4

Kategorijos

Gamintojai

Paieška

Darbo vietos ergonomika

Ergonomikos „užduotis“ yra suderinti darbą su pačiu žmogumi, suderinti aplinką su kiekvieno žmogaus asmeniniais komforto lūkesčiais.Renkantis biuro baldus būtina apsvarstyti keletą punktų.

Didžioji dalis dirbančiųjų biure dirba stacionariu arba nešiojamuoju kompiuteriu.

1. Ekrano padėtis

Ekranas turėtų būti statomas priešais darbuotoją, kiek įmanoma toliau nuo jo paties, bet tuo pačiu ir taip, kad jis būtų gerai matomas. Viršutinė monitoriaus dalis turėtų būti akių lygyje.

2. Pelė ir klaviatūra

Jūsų darbo vietos stalviršis turėtų būti užtektinai didelis, kad kuo puikiausiai tilptų tiek klaviatūra, tiek pelė.

3. Kėdė

Kėdė turėtų būti sureguliuota individualiai pagal žmogų. Idealiausia, kai kėdė yra komfortiškai sureguliuota, bet tuo pat metu ir puikiai priglunda prie kūno formų bei suteikia tvirtumo jausmą.

Ergonomika kėdėje

 • Leiskite atlošui prilaikyti Jūsų nugarą.
 • Atstumas nuo ekrano turėtų būti ne mažesnis nei 40cm.
 • Jūsų rankos turėtų būti sulenktos 90 laipsnių kampu ties alkūnėmis.
 • Venkite spaudimo galinėje kelių dalyje ir jas laikykite 90 laipsnių kampu ties keliais.
 • Laikykite pėdas ant žemės.
 • Jūsų kūnas turėtų priglusti prie kėdės užimdamas kuo daugiau jos vietos.
 • Sureguliuokite atlošo aukšti, kad jis prilaikytų Jūsų liemens bei dubens sritis.

Kėdės yra vienas svarbiausių komponentų siekiant išlaikyti teisingą laikyseną. Jos turėtų būti renkamos pagal žmogaus ūgį ir kūno formas, kokias funkcijas kėdė turėtų atlikti ir koks mechanizmas yra reikalingas toms funkcijoms.

Jeigu norite išvengti nugaros skausmų, nugaros iškrypimų, kėdžių gamintojai siūlo nemažą asortimentą „ergonominių“ kėdžių jūsų biuro aplinkai.

Kėdė vadinama „ergonomine“ tuomet, kai jos mechanizmas leidžia kėdę reguliuoti taip, kad ji tobulai tiktų Jūsų kūno linijoms ir nevargintų. Tokios kėdės puikiai tinka kasdieniniam darbui, siekiant aukščiausio komforto lygio.

Norint tausoti savo sveikatą, reikia laikytis ergonomikos taisyklių:

 • Neužsisėdėti vietoje, stengtis judėti.
 • Reguliariai atsilošti atgal taip sumažinant krūvį Jūsų stuburui.
 • Išlaikyti taisyklingą sėdėseną ir naudoti kėdę, kuri priglunda ir prilaiko Jūsų juosmenį.
 • Naudoti kėdę, kuri gali būti reguliuojama sėdint.

 

Standartiniai reguliavimo mechanizmai Standartiniai reguliavimo mechanizmai
Paprastai darbuotojo kėdė ant ratukų komplektuojama su pneumatiniu aukščio reguliavimu bei atlošo aukščio ir/arba kampo reguliavimu. 
 Kėdės gylio reguliavimas Kėdės sėdimosios dalies gylio reguliavimas
Yra kėdžių, kurių sėdimoji dalis gali būti reguliuojama, ji gali prailgėti iki 7cm ilgio bei taip suteikti puikia galimybę prisitaikyti aukštesniems žmonėms.
 Laisvo judėjimo mechanizmas Laisvo judėjimo mechanizmas
Atlošas pastoviai yra prigludęs prie Jūsų nugaros. Jis gali būti fiksuojamas vienoje ar keliose padėtyse, priklausomai nuo kėdės modelio.
 Sinchro mechanizmas Sinchro mechanizmas
Šis mechanizmas leidžia reguliuoti kėdės sėdimąją dalį bei atlošą sinchroniškai, santykiu 2:1, t.y. Jeigu sėdimoji dalis pasvyra 1 , jos atlošas pasvirs 2 laipsniais. Kėdė gali būti fiksuojama keliose numatytose ar laisvai pasirenkamojoje padėtyje priklausomai nuo modelio.  Atlošo tamprumas gali būti reguliuojamas pagal kiekvieno asmeninį poreikį, pagal žmogaus svorį.
 Centrinės ašies tiltinis mechanizmas Centrinės ašies tiltinis mechanizmas
Kėdė gali svirti į galą pagal horizontalią ašį, kuri yra centre, po sėdimąja dalimi. Tamprumo reguliavimas gali būti nustatomas pagal kiekvieno naudotojo kūno svorį.
 Priekinės ašies tiltinis mechanizmas Priekinės ašies tiltinis mechanizmas
Šis mechanizmas yra kone identiškas centrinės ašies tiltiniam mechanizmui, skirtumas tik tas, kad šio mechanizmo atveju ašis persikelia į kėdės priekį po sėdimąja dalimi, taip leidžiant kojas laikyti neatkeliant nuo žemės.

Pasyvusis komfortas

Atlošo bei sėdimosios dalies kontūrai turi nemažą įtaką kiekvieno žmogaus kūno linijomis, derėtų kėdę rinktis taip, kad ji kuo geriau glustų prie kūno. Šie kontūrai leidžia kūnui puikiai priglusti prie juosmens, taip suteikiant papildomo komforto.

Porankiai prideda patogumo vengiant pečių bei kaklo skausmų, nuo rankų nuimant krūvį. Jie taip pat padeda išvengti raumenų skausmo.

Lenktas kėdės sėdimosios dalies priekis sumažina galinės kelių pusės spaudimo krūvį, taip pagerinama kraujotaka.